
Turnir u malom fudbalu za dečake V i VI razreda
10. jun 2014.
Poseta Srpskom narodnom pozorištu, opera „Nabuko“
12. jun 2014.U sredu 11.6.2014.godine je izvedena ekskurzija prvog razreda.Agencija zadužena za realizaciju ove ekskurzuje je bila OTA DUNAV TRADE iz Bačke Palanke.Učenici prvog razreda su tog dana posetili prelepi salaš Katai i uživali u svim mogućnostima koje on pruža.Iz Sivca smo krenuli u 8 časova udobnim i dobro opremljenim autobusom.Već u 915 smo stigli na salaš gde su nas dočekali prijatni i ljubazni animatori ,kao i ostalo osoblje salaša.Deca su odmah doručkovala ,a zatim su uživala u jahanju magarca,konja,spuštali su se sajlom i vozili kočijom uz smeh,pesmu i dobro raspoloženje.
Ostatak vremena do ručka smo proveli na dobro opremljenom igralištu gde su se daca ljuljala,klackala,igrala fudbal i košarku.Oko 14 časova je bio ručak koji je obilovao domaćom i ukusnom hranom.Posle ručka podeljeni u grupe smo obišli zemunicu i farmu životinja koju poseduje ovaj salaš.Nakon toga smo autobusom otišli do sela Mali Iđoš i posetili Kuću pekarstva gde su učenici imali priliku da se upoznaju sa načinom kako se nekada u prošlosti pravio hleb.U selu se nalazi i malo veštačko jezero pored kojeg su deca uživala u ukusnoj ,domaćoj štrudli od maka i oraha koju su dobili za užinu.
Kućama smo krenuli oko 17 časova u dobrom raspoloženju i puni pozitivnih utisaka.Oko 1830smo stigli u Sivac gde su većinu decu dočekali roditelji.
Nataša Šarančić