
Međuodeljenska saradnja
24. decembar 2015.
Počinje drugo polugodište
11. januar 2016.Stručno usavršavanje nastavnika, profesora, učitelja, stručnih saradnika i direktora postao je neizostavan deo celoživotnog učenja i unapređenja kvaliteta rada zaposlenih u obrazovanju. O svom stručnom usavršavanju koje podrazmeva kako školske, tako i vanškolske aktivnosti, mora voditi računa svaki prosvetni radnik koji želi da unapredi svoj rad, učini ga kvalitennijim, kreativnijim, prijemčivijim za današnje učenike.
U prostorijama naše škole, 26.12.2015. godine, održan ke seminar RAZLIČITI PRISTUPI NASTAVNIKA I STRUČNIH SARADNIKA U RADU SA DECOM SA POREMEĆAJIMA U PONAŠANJU. Cilj seminara je “ povećanje spremnosti nastavnika i stručnih saradnika da prepoznaju probleme učenika sa poremećajem u ponašanju i pruže im odgovarajuću podršku, upoznavanje nastavnika i stručnih saradnika sa predlozima za rad sa decom sa poremećajem u ponašanju i postupcima zasnovanim na kognitivno-bihejvioralnom psihoterapijskom pristupu, koji se realizuju na kreativan način, unapređivanje komunikacijskih veština i saradnje nastavnika i stručnih saradnika sa roditeljima učenika, razvoj veština komunikacije nastavnika i stručnih saradnika za rad sa odeljenjem koje pohađa dete sa poremećajem u ponašanju, proširivanje teoretskog znanja nastavnika i stručnih saradnika o simptomima, definicijama i različitim teorijama koje objašnjavaju uzroke poremećaja u ponašanju”.
Seminar TEŠKOĆE U UČENJU PREPREKA ILI IZAZOV održan je 29. i 30.12. 2015. godine, takođe u prostorijama naše škole. Cilj seminara je “osposobljavanje učesnika za kreiranje i upotrebu alata za identifikaciju poteškoća učenika u učenju i ponašanju, osposobljavanje učesnika za izradu plana podrške učeniku, povećanje kompetencija nastavnika za primenu raznih mera podrške učenicima,
senzibilizacija učesnika za prepoznavanje problema u funkcionisanju grupe, osnaživanje učesnika za vođenje razgovora sa učenikom kod koga je identifikovana poteškoća u učenju i ponašanju, upoznavanje učesnika sa metodama za lakše individualno učenje, povećanje kompetencije nastavnika za pomoć učenicima koji imaju problema u učenju, osposobljavanje učesnika za razumevanje pozitivnog i negativnog uticaja psihološke atmosfere u grupi na ličnost učenika, osposobljavanje učesnika za metode kojima možemo pratiti ispunjenje plana podrške učeniku. “
Nastavnici , učitelji ,stručni saradnici i direktor naše škole su unapredili kompetencije K3 i prioritetne oblasti 1 i 6.