
Oproštaj od učiteljice – IV 2
16. jun 2017.
Petnica nadohvat ruke
19. jun 2017.Na HHHI Saboru učitelja Srbije i Smotri stvaralaštva učitelja u obrazovno vaspitnom rocesu koji je održan 17 i 18. juna u Beogradu našu školu su predstaviljale Biljana Bajčetić i Marija Mandić.
Prvog dana HHHI Sabora učitelja Srbije s ciljem unapređenja nastavne prakse kroz razmenu profesionalnih iskustava predstavljene su aktuelnosti i savremeni pravci u obrazovnom sistemu i vaspitnom radu.
Drugog dana, na Smotri stvaralaštva učitelja u obrazovno-vaspitnom procesu, Biljana Bajčetić i Marija Mandić su prezentovale primere dobre prakse iz naše škole.
Prvi rad „Biljna apoteka u našoj učionici“ (čiji su autori zajedno s koleginicom Danijelom Poljaković) naišao je na veoma lep prijem i otvorio diskusiju o značaju uključivanja roditelja u vaspitno-obrazovni proces i svakodnevni život škole.
“Čitam i ja“, jedini prezentovan rad u oblasti inkluzivnog obrazovanja na Saboru, je praćen s punom pažnjom i velikim interesovanjem. Diskusija , nakon prezentacije, je pokazala da naša škola i lokalna sredina jesu dobar primer inkluzivnog obrazovanja. Lepo je bilo čuti da se još pamti „Jovan s planine galebova“ i priča o njemu kao o motivaciji za rad. Mnoga pitanja u ovoj oblasti još uvek čekaju rešenja i potrebno je još mnogo volje, rada, zalaganja i entuzijazma da inkluzivni princip življenja postane naša svakodnevnica.
Dva dana intezivne razmene iskustava sa kolegama iz cele Srbije učvrstila su već postojeću saradnju sa nekim kolegama i otvorila nove mogućnosti saradnje, donela nova poznanstva, nove, inspirativne ideje i podsticaj za rad.